III Festiwal Gitarowy na Zamku

Pod Honorowym Patronatem Burmistrza miasta Golubia-Dobrzynia oraz Starosty powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego.

 

[GALERIA ZDJĘĆ Z FESTIWALI I KONKURSÓW]

Festiwal Gitarowy na Zamku Golubskim – 20 kwietnia 2018 r.

Gitara jest jednym z najbardziej popularnych instrumentów. Mało kto jednak wie czym się różni gitara klasyczna od akustycznej, a jeszcze mniej osób słyszało na żywo gitarę klasyczna. Jest to instrument szczególny. Co prawda nie należy do najgłośniejszych, jednak rekompensuje to bogactwem brzmienia i barwą dźwięku. W lirycznych utworach ciepłem i szlachetnością koi uszy słuchaczy, żeby chwilę później zadziwić ich surowością hiszpańskich melodii.

Stąd też narodził się pomysł zorganizowania Festiwalu Gitarowego, aby umożliwić szerszej publiczności kontakt z tym szczególnym instrumentem, a młodym adeptom dać szansę sprawdzenia swoich umiejętności.

Każdy wie, jak odbiór muzyki zależny jest od miejsca w którym przyjdzie nam jej słuchać. Dlatego druga edycja naszego festiwalu odbędzie w historycznych wnętrzach pięknego Zamku Golubskiego.

Regulamin Konkursu

Formularz zgłoszeniowy:

I grupa – uczniowie cyklu 6-letniego klasa I – II, uczniowie cyklu 4-letniego, klasa I

II grupa – uczniowie cyklu 6-letniego, klasy III – IV, uczniowie cyklu 4-letniego, klasa II

III grupa – uczniowie cyklu 6-letniego, klasy V – VI, uczniowie cyklu 4-letniego, klasa III, IV

IV grupa – zespoły gitarowe (przez zespół gitarowy należy rozumieć każdy zespół w skład, którego wchodzi przynajmniej jedna gitara)

V grupa Fingerstyle – osoby nie uczęszczające do szkoły muzycznej w wieku do lat 15, grające na gitarze klasycznej lub akustycznej

Strona festiwalu na Facebooku

Dyrektor artystyczny festiwalu
Paweł Dąbrowski
tel. 668490110